Yarışmaya Hazırlık Sürecinde Yaptıklarım

MG Fitness Blog Detayı

Podyuma son 20 gün kaldı!  Bu süreçte yaptığım bazı şeyleri sizinle paylaşmak istedim. Eveeeet gün geçtikçe yağ oranım diplere iniyor ve kalçalar dahil olmak üzere taraklar ortaya çıkmaya başlıyor. Artık yarışmaya hazırım diyebilirim. Şuan poz çalışmalarıma biraz daha fazla yoğunluk gösteriyorum. 

-Haftanın 4 günü sabah aç karnıma 1 saat cardio yaptıktan sonra kahvaltımı en güzel şekilde yapıyorum. Envayi çeşit tarifler ürettim. Yiyebileceğim şeyler sınırlı olunca, bu sınırlı besinlerden en iyi tadı almak için bu tarifleri uyguluyorum. Sabah kahvaltım en favori öğünüm diyebilirim. Gece boyunca aklımda sabah cardio sonrası kahvaltım var. Çünküüüü, bilinenin yanı sıra, ben kahvaltımda Pancake, Waffle, Dondurma tariflerimi uyguluyorum. Bu tarifler sadece Whey Protein Tozu, Yumurta Akı, Yulaf Ezmesi, Tarçın ve Stevia tarzı tatlandırıcılar içeriyor ve normal yapılan pancake ve waffle tadına eşdeğer diyebilirim. Bu tarifleri websitemde blog kısmında paylaştım, göz atmanızda fayda var derim!

Kahvaltı sonrası ne yaptığıma gelecek olursak;

-30 dakika poz çalışıyorum ve sonrasında tüm gün boyu yiyeceğim yemekleri mutfakta hazırlıyorum. Yaklaşık 1,5 saatim gün boyu yiyeceğim yemeklerimi hazırlamak ile geçiyor ama gerçekten de lezzetli ve ağız tadıma laik oluyor. Buda bu zorlu diyet döneminde beni ayakta tutuyor diyebilirim.

Günde 4-5 çeşit protein kaynağı alıyorum. Bunlar sırası ile şu şekildedir;


Hindi Göğüsü, Yağsız Et, Somon Balığı, Levrek ve Yumurtadır. Her öğünümde farklı bir protein kaynağı olduğu doğrudur. Balık benim vücuduma çok iyi yaradığı için, fazlasıyla balık tüketiyorum.

Karbonhidrat olarak; Yulaf, Yasemin Pirinç, Baldo Pirinç, Basmati Pirinç tüketiyorum. Yulafı sabah kahvaltımda pancake ve waffle yapımında kullanıyorum. Diğer saydığım pirinç çeşitlerini ise karışım yapıp pilav yapıyorum. 


Yağ olarak; Extra Virgin Olive Oil ve Ceviz tüketiyorum. Bunun yanında Somon Balığından gelen yağ da var tabi. Diyet döneminde yapılan en büyük hatalardan birisi ise yağ tüketimini durdurmaktır. Şunu unutmayın ki vücut metabolizmasının ve tüm sistemin düzenli bir şekilde çalışması için vücut sağlıklı yağa ihtiyaç duyar. Bu yüzden dolayı günlük aldığınız kalorinin %20 sinin yağdan gelmesine önem gösterin.


Antrenmanlarımdan 1 saat önce yemeğimi yiyip, antrenmana gidiyorum ve antrenmandan hemen sonra gerekli supplementleri alıp, 45 dakika sonrasıda tekrar bir öğün yemek yiyorum. Son öğünümü ise yatmadan 2 saat önce yiyorum. Son öğünümün doyurucu olmasına önem gösteriyorum ki uyurken acıkıp kalkmayayım ve sabah dinç kalkayım. Malum, sabah cardiosu beni bekliyor :)

MARCUS GREER

Marcus Greer işini yapmayı; insanları değiştirmeyi seven ve üyelerine karşı çok ilgili birisidir. Hala kafanızda tereddüt var ise "0850 305 84 15" numaradan bize ulaşıp soru işaretlerinizi giderebilirsiniz.

MG Fitness App Uzaktan PT ile sağlığınızı güçlendirebilir, vücudunuzu şekillendirebilir, kilo verebilirsiniz.

Gelişmeleri Takip Edin !

mail listemize kayıt olarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
MG FITNESS 2021. All Right Reserved.