Fit Bir Vücut İçin Bilmemiz Gereken Temel Maddeler!

MG Fitness Blog Detayı

Öncelikle Şeker i hayatınızdan bir müddet hatta mümkünse tamamen çıkarmanız gerekiyor. Şeker yerine kullanılabilecek kalorisiz tatlandırıcılar var piyasada. Çayınızı şekerli içmek yerine, tatlandırıcı ile içmek ile başlayabilirsiniz! Diyet süreci boyunca, baklava, şekerpare, toz şeker, dondurma, kola, meyve suları ve içinde şeker olan herşeyden uzak durulması gerekiyor. Evet kulağa biraz zor geliyor, işkence gibi geliyor ama sandığınız kadar zor değil! Internette diyet yapanlara uygun binlerce yemek ve şekersiz tatlı tarifleri var. Ağız tadınıza uygun şekilde beslenip de kilo verebilirsiniz. Macro hesaplarınızın yapılıp (günde kaç gram karbonhidrat,protein,yağ yani kalori) tüketmeniz gerektiğini bulup ona göre beslenmeniz gerekmektedir. Eğer kilo vermek için günde kaç kalori tüketmeniz gerektiğini bilmiyor iseniz, bir diyetisyen veya profosyonel tarafından yardım alabilirsiniz.


BESLENME

 

-Bilindiği gibi dilediğiniz her besini tüketerek kilo vermeniz mümkün değil! Kilo vermek için sağlıklı, temiz, protein ağırlıklı ve düzenli beslenmemiz gerekiyor. Yani, DİYET şart!

 

KILO VERME SÜRECI NASIL OLMALI?

 

-Hızlı, kısa zaman içinde kilo vermek, sizin düşündüğünüzün aksine vücudumuza çok zararlı ve sağlıksız bir etkendir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek; Yağ kütlesinden kilo verip, kas kütlesini koruyarak olur. 2 hafta içinde 15 kilo da verilebilir ancak bu kesinlikle sağlıklı değildir. Siz yağ kütlenizden kiloyu verirken, kas kütlenizde eriyordur eğer ki çabuk bir şekilde kilo veriyor iseniz. Bilimsel açıklamalara göre, en sağlıklı biçimde kilo vermek haftada 500-750 gram kilonuzun düştüğüdür. Eğer aksine haftada 3-4 kilo kilo veriyor iseniz, yüksek ihtimalle kas kütlenizide çöpe atıyorsunuzdur. Vücuttan ekstra depolanan suyu atacağınız için, diyetin ilk 2 haftası kilonuzda 4-5 kg düşme görülebilir (çok kilolu ve az kilolu insanlara göre bu miktar değişir).

 

FORMA GIRMEK ICIN SPOR SART MI?


-Kilo vermek ve forma girmek için spor yapılması şartmıdır? Spor yapılmadan, sağlıklı ve düzenli beslenip kilo tabii ki de verebiliriz ancak bir yere kadar! Kişinin kilosuna göre diyete başlanıldığı andan itibaren 3-5 veya 10 kilo verilebilir yalnız ilerisinde spor yapmak şarttır. Sıkı, fit görünümlü bir vücut mu istersiniz yoksa yumuşak ve salgın duran bir vücut mu? Cevabı ben vereyim; Tabii ki de sıkı ve fit! Kim istemez ki fit bir vücut. Cardio ve Ağırlık Antrenmanları (Fitness) sizi en iyi şekilde forma sokacaktır. İşin aslı, Beslenmenizi ve Sporunuzu en doğru şekilde yapıp, 3 ay içerisinde geleceğiniz forma siz kendiniz bile inanamayacaksınız!

 

 

SADECE TEMIZ BESLENIP, CARDIO YAPSAM ETKILI OLUR MU?

 

-Cardio hem genel sağlığımız açısından, hem de kilo vermemiz, vücutta istenmeyen yağları yakmak açısından vazgeçilmez bir spordur. Cardio ve temiz beslenme ile tabii ki de forma girebilirsiniz ancak, fit ve sıkı bir vücuda sahip olmak için, ağırlık antrenmanı (Fitness) yapmanız gerekecektir! Cardio metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayıp, yediğiniz besinlerin daha çabuk öğütülmesini sağlayıp yağ yakmanıza üst düzeyde yardımcı olurken, ağırlık antrenmanı yapmak kas kütlenizi arttırmaya, sıkı, fit görünüp forma girmenize yardımcı olacaktır. Çok kilolu insanlar temiz beslenip sadece cardio yapıp çok yüksek miktarlarda kilo veriyorlar ancak sonrasında sarkıklar hakkında şikayet ediyorlar. Sarkıkları önlemenin tek yolu kas kütlemizi çoğaltmaktır. Buda bahsettiğimiz gibi ağırlık antrenmanı ile olacaktır!

 

BENDE FIT BIR VÜCUDA SAHIP OLMAK ISTIYORUM ANCAK NEREDEN NASIL BASLAYACAGIMI BILMIYORUM!

 

-Eğer artık zamanı geldiğini düşünüyorsan ve nereden nasıl forma girmeyi başaracağını bilmiyor isen, size yardımcı olabilirim. Uzaktan Eğitim ile sizi Whatsapp üzerinden birebir eğitip, size özel beslenme, antrenman, karın ve cardio programları yazarak ve değişimlerinizi düzenli olarak kontrol ederek sizin kısa süre içerisinde profosyonel bir şekilde forma girmenize yardımcı olabilirim. Tabii ki de bu süreç bir büyü gibi olmayacak. Bütün herşey sizin elinizde. Sizin azimli olmanız gerekiyor ve verdiğim programları birebir uygulamanız gerekiyor. Bir dönem biraz sıkı çalışacağız! Bir kaç ayınızı da kendi vücudunuza ayırmalısınız. Bırakın şekerpareler, baklavalar ve zararlı yiyecekler bir kaç ay sizden uzak dursun! Bir kere forma girdikten sonra, vücut artık kilo almakta ve yağlanmakta zorlanacak ve siz formunuz bozulsa bile, ilerleyen zamanlarda kısa süre içerisinde fazla emek harcamadan fit formunuza kavuşacaksınız. Çünkü vücut zaten o formu bir kere almış olacak ve hafızasına kaydetmiş olacaktır.

 

Öğrencilerimin değişimlerine göz atmak için Öğrenci Değişimleri ne tıklayabilirsiniz.

 

3 Aylık Uzaktan Eğitim e katılıp hedefine ulaşmak için 3 Aylık Eğitim e tıklayıp kaydınızı yaptırabilirsiniz.

 

Sorularınız için İletişim sayfasının en altında Whatsapp butonuna tıklayarak bana direkt olarak Whatsapp dan ulaşabilirsiniz.

MARCUS GREER

Marcus Greer işini yapmayı; insanları değiştirmeyi seven ve üyelerine karşı çok ilgili birisidir. Hala kafanızda tereddüt var ise "0850 305 84 15" numaradan bize ulaşıp soru işaretlerinizi giderebilirsiniz.

MG Fitness App Uzaktan PT ile sağlığınızı güçlendirebilir, vücudunuzu şekillendirebilir, kilo verebilirsiniz.

Gelişmeleri Takip Edin !

mail listemize kayıt olarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
MG FITNESS 2021. All Right Reserved.